Lázně Bohdaneč - informace o městě

Ve Východočeském kraji leží malé městečko Lázně Bohdaneč, které lemováno rybníky, lesy a naučnou stezkou. Nedaleko se nachází krajské město Pardubice, které leží na řece Labi a je známé koňskými dostihy. Historie Lázní Bohdaneč začíná ve 14.století, kdy město patřilo do vlastnictví pánů z Cimburka. Roku 1491 město koupil Vilém z Pernštejna a zasloužil se o jeho největší rozkvět. Lázně Bohdaneč se pyšní krásnou renesanční radnicí a barokním kostelem svaté Máří Magdalény. Skvělou možností jak poznat toto město je projít zdejší Gočárův okruh, který vás provede po všech zajímavých místech.

TIPY na výlety v okolí Lázní Bohdaneč

Kolem Lázní Bohdaneč se rozprostírá Národní přírodní rezervace, která je domovem bahenního a vodního ptactva. Panuje zde naprostý klid, který vyrušuje jen zpěv ptáků nebo vítr šumící v rákosí. Bohdanečský rybník a rybník Matka slouží také jako pravidelná zastávka tažných ptáků, a proto jsou oba rybníky chráněnými ornitologickými stanovištmi.

Opatovický kanál, který patří do pernštejnské rybniční soustavy, vás provede od Lázní Bohdaneč až do Opatovic nad Labem. Jedná se o jedinečnou stavebně-technickou památku raně renesančního vodního stavitelství. Tento kanál byl postaven již v roce 1513 Vilémem z Pernštejna a při příznivém stavu vody je možné ho s menšími zádrhely zdolat i na loďce. Milovníci cyklistiky budou jistě nadšeny ze zdejších značeným tras, které umožňují poznávání této krásné přírodní oblasti.

TIP na ubytování v Lázních Bohdaneč je Penzion Tillerova Vila, kde naleznete klidné ubytování přímo v centru Lázní Bohdaneč. Pokud preferujete ubytování v soukromí, pak doporučujeme Penzion Tony Lázně Bohdaneč.

TOPlist