Krušné hory - informace o městě

Proč jsou Krušné hory krušné? Někteří říkají, že je to kvůli nevlídným podmínkám, další zase, že název vznikl od tzv. krušení, což je proces, kdy pukání horniny způsobuje žár hořícího dřeva. Oblast je totiž známá hornickou činností.

Základní charakteristiky Krušných hor

Rozloha Krušných hor je 1 607 m n.m. Nalezneme zde 30 maloplošných chráněných území, avšak Krušné hory jako celek chráněné nejsou. Nejvyšší vrchol Klínovec měřící 1 244 m n.m. je zároveň velkým lyžařským střediskem.

Tipy na výlety v Krušných horách

Přírodní i zrcadlové bludiště, to je Větruše šibeniční vrch. Tento docela strašidelný název je pro místo, které je opředeno mnoha pověstmi. Pro výletníky, kterých je spousta, znamená dnes vyhlídkovou věž s krásným výhledem, kde součástí je i sportovní areál.

ZOO Chomutov je výjimečné tím, že se specializuje na chov zvířat, které důvěrně známe a můžeme potkat v Evropě. Neuvidíte zde krokodýla nebo nosorožce, ale mloka skvrnitého nebo losa evropského. V ZOOparku se můžete také projet Safari Expresem kolem zvířat ve volném výběhu. Jezdí podle jízdního řádu třikrát denně.

Naučná stezka Jáchymovské peklo vznikla, aby se nezapomnělo na nelidské podmínky, které trávili horníci těžící uranovou rudu – smolinec. Prochází právě místy, kde stáli v 50. letech minulého století tábory.

Františkovy lázně - nechte zastavit čas a procházejte se po kolonádách těchto klidných lázní. Navštivte populární Aquaforum ve Františkových Lázních. Je dokonce podzemním tunelem spojeno s Císařskými lázněmi. Celkem 23 léčivých pramenů vody typu síranu sodného tryská z hlubin země. V blízkosti hradu Seeberg, který také určitě stojí za návštěvu, je možné se ubytovat v Hotelu a penzionu Seeberg, který nabízí prostorné pokoje s krásným výhledem na Chebskou kotlinu.

Rozhledna Diana, která je dostupná lanovkou umístěnou poblíž Grandhotelu Pupp nabízí nádherný výhled na celé Karlovy Vary i okolí. Je přístupná po celý rok, vysoká 35 metrů a nachází se na Výšině přátelství.

Pokud chcete krásu tohoto kraje opravdu poznat, zkuste jet Krušnými horami na kole. Celkem 242 km tras na vás čeká na Krušnohorské Magistrále, která je napojena na Labskou Magistrálu. Cyklotrasa vás provede kromě jiného třeba kolem Božídarského rašeliniště, pod vrcholem Klínovec nebo Františkovými lázněmi. Nesmíme také opomenout Špičák – čedičovou horu, která byla nejvyšší sopkou ve Střední Evropě.

Možná ani někteří neví, že Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. V zimě je Boží Dar vyhledávané lyžařské středisko. A to jednak běžkařské, je tu asi 70 km tras, tak i sjezdařské. V létě se lze vydat přímo z náměstí na naučnou stezku „Božídarské rašeliniště“, která vás provede přírodní rezervací.

TIP na ubytování: Ať již se nacházíte kdekoli v Krušných horách, najděte si své ubytování v rozsáhlé databázi hotelů a penzionů. Při výběru vám jistě pomůžou fotografie ubytovacích zařízení i jednotlivých pokojů, a také nahlédnete „pod pokličku“ pomocí recenzí a komentářů od ubytovaných klientů.

TOPlist