Krnov - informace o městě

Hornoslezské město Krnov se rozkládá v okrese Bruntál asi 22 km severozápadně od Opavy a v těsné blízkosti hranic s Polskem. Historie sahá až do 13. století, a v současné době je Krnov osídlen asi 22 000 obyvateli, a je sídlem výrobců např. nápojů Kofola či varhan Rieger-Kloss. Ničivé povodně v roce 1997 zničily desítky památek výstavních paláců a vil, přesto v Krnově najdeme několik duchovních památek a také 2 rozhledny.

TIPy na výlety v okolí Krnova

Na jihovýchodním okraji Krnova, za ulicí Na Vyhlídce se nachází Rozhledna Cvilín. Z krásné, nově opravené rozhledny se vám za dobré viditelnosti naskytne výhled na zříceninu Šelenburg, Úvalenskou rozhlednu, Petrův rybník a dokonce na vysílač na Pradědu v Jeseníkách!

Poslední úzkorozchodná železniční trať, která je pravidelně provozována akciovou společností České dráhy se stala trať Osoblaha - Třemešná ve Slezsku. Rozchod kolejí činí 760 mm a je dlouhá 20,218 km. Z Krnova se dostanete do Třemešné ve Slezsku buď vlakem nebo autem a vzdálenost je asi 20 km. Čas od času pohání historický vlak parní mašina!

TIPY na ubytování v Krnově jsou Hotel Cvilín, který je nabízí moderní nadstandardní ubytování v pokojích i apartmánech.

TOPlist