Kopřivnice - informace o městě

Město Kopřivnice leží v Moravskoslezském kraji mezi hlavním městem Slezska Ostravou a nádhernými Moravskoslezskými Beskydy. Ovšem poloha Kopřivnice je i strategická, neboť oblast severní Moravy je atraktivní pro investory z celého světa a kolem Kopřivnice se nacházejí vůdčí firmy z oblasti služeb i vyspělých technologií.

Z významných rodáků, kteří se narodili v Kopřivnici jmenujme známého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana či světoznámého cestovatele a spisovatele Jiřího Hanzelku.

TIPy na výlety v okolí Kopřivnice

Pokud se budete nacházet v Kopřivnici, tak nelze opomenout návštěvu Technického muzea Tatra Kopřivnice. Automobilová historie není prastarý pojem, vždyť zmínky o předchůdcích současných automobilů spadají do 19. století. V dílně v Kopřivnici začala za dob Rakousko – Uherska výroba kočárů, bryček a saní. Za několik desítek let se již zrodil světově uznávaný fenomén – automobilka TATRA.

Za návštěvu rozhodně stojí rozhledna na Bílé hoře, která připomíná buněčný symbol struktury DNA, tak zvané spirály života. Rozhledna je situována na hranicích města Kopřivnice a Štramberk. A kudy tudy na Bílou Horu? Z množství cest, které na ni vedou, je nejkrásnější „Sluneční cesta”, která vede lesoparkem a zdobí ji znamení zvěrokruhu. Příznačný název má penzion, kde si můžete rezervovat vaše ubytování v Kopřivnici – Penzion Pod Bílou horou.

Nejzajímavějšími místy v Kopřivnici, Štramberku a blízké přírodě prochází Lašská naučná stezka. Díky informačním tabulím se dozvíte některé zajímavosti tohoto kraje. Poznejte historické i přírodní zajímavosti tohoto nádherného moravského regionu!

TIP na ubytování je moderní tříhvězdičkový Hotel Olympia kde si užijete své ubytování v nadstandardně zařízených pokojích a také si nenechte ujít relaxační centrum přímo v hotelu!

TOPlist