Karlovy Vary - informace o městě

Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary je kulturním a lázeňským centrem na západě Čech. Karlovy Vary leží jen 120 kilometrů od Prahy na soutoku řek Teplá a Ohře.

Karlovým Varům náleží několik NEJ. Mezi známé fakty patří, že Karlovy Vary jsou největším lázeňským městem v České republice a nachází se zde nejteplejší a nejvydatnější minerální pramen Vřídlo. Asi také víte, že nejvýznamnější kulturní a společenskou událostí je Mezinárodní filmový festival. Kdo by neznal nejznámější karlovarské produkty bylinný likér Becherovka, minerální voda Mattoni, sklo Moser či karlovarský porcelán Thun. A věděli jste, že v roce 1604 postihla Karlovy Vary nejničivější přírodní pohroma – požár, kterému nepodlehly jen 3 domy?

Pokud jste do lázní Karlovy Vary přijeli za světově proslulým lázeňstvím a lázeňskými procedurami, využijte nabídky ubytování spolu se službami špičkového balneocentra. Profesionální personál vám v Hotelu Mánes – lázeňský dům poskytne lázeňské a wellness procedury.

TIPy na výlety v okolí Karlových Varů

Nádherné historické město, které obtéká řeka Ohře téměř ze všech stran se jmenuje Loket. Dominantu tvoří středověký gotický hrad ze 13. století, který rozhodně navštivte, chcete-li se podívat, jak například vypadala středověká mučírna. Úzké kamenné uličky tvoří v Lokti romantická zákoutí, kde stojí staré měšťanské gotické a renesanční domy patřící do městské památkové rezervace. Loket leží na kraji Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a je výtečným výchozím bodem pro další turistické cíle.

Rozhledna Diana, která je dostupná lanovkou umístěnou poblíž Grandhotelu Pupp, nabízí nádherný výhled na celé Karlovy Vary i okolí. Rozhledna je přístupná po celý rok a nachází se na Výšině přátelství.

Řeka Ohře tvoří nádherné meandry kolem Karlových Varů a k nejkrásnějším oblastem údolí Ohře patří Svatošské skály, které jsou národní přírodní památkou. Malebnost místa kolem Svatošských skal dotváří lávka pro pěší a turisty. Působivému skalnímu uskupení se říká Svatba. Co myslíte, poznáte Nevěstu, Ženicha, Kapucína či Ministranty?

TIP na ubytování v Karlových Varech je Pension Villa Basileia, situovaný do nádherné novorománské budovy, která vznikla přestavbou letního sídla hraběnky von Schaumburg Lippe. Pokud si nestihnete včas zarezervovat ubytování v tomto elegantním penzionu, využijte dalších možností v některém z hotelů, penzionů nebo apartmánů v Karlových Varech.

 

TOPlist