Karlova Studánka - informace o městě

Obec Karlova Studánka leží v pohoří Jeseníky a je vstupní bránou na Praděd. Horské místo je nejen klidnými lázněmi, ale také významným lyžařským střediskem. V tomto lázeňském místě s prameny železité kyselky si krásně odpočinete. I proto, že je tu prý nejčistší vzduch ve Střední Evropě.

Co navštívit v Karlově Studánce

Samotna procházka po kolonádě a kolem lázeňských domů přináší potěšení a načerpání energie. Ve velkorysém stylu je postavena hlavní lázeňská budova – dům Libuše. Celkem vyvěrá na území Karlovy Studánky 8 unikátních minerálních pramenů, které je možno ochutnat i stočit v Pitném pavilonu i právě lázeňském domě Libuše.

TIPy na výlety v okolí Karlovy Studánky

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně je zahrnuta v seznamu 7 divů České republiky! Dokonce v anketě idnes.cz zvítězila. Pokud si elektrárnu chcete prohlédnout, je nutné se předem objednat a sehnat dostatečný počet osob, avšak návštěva stojí rozhodně za to.

Nádherná, ale dosti obtížná je cyklotrasa vedoucí z Karlovy Studánky přes Praděd, Červenohorské sedlo a Vildy zpět do Karlovy Studánky. Hned na začátku trasy se dočkáte velmi strmého převýšení na nejvyšší horu Moravy. Odměnou je krásný výhled a zpětné klesání na Červenohorské sedlo – významné turistické středisko. Dále modře značená cyklotrasa č. 6154 vede k přírodní památce Vysoký vodopád a vracíme se zpět kolem Česnekového potoka do Karlovy Studánky.

TIPem na ubytování je Sporthotel Kurzovní, který je, pro zajímavost, nejvýše položeným hotelem v České republice. Každopádně vám nabízí komfortní ubytování s kouzelnou atmosférou v kopcích krásné přírody.

TOPlist