Jindřichův Hradec - informace o městě

Město Jindřichův Hradec se nachází v příjemném prostředí jihovýchodních Čech, mezi řekou Nežárkou a rybníkem Vajgar, jemuž dominuje panorama gotického hradu a renesančního zámku.

Historie Jindřichova Hradce

První zmínky o tomto městě sahají do roku 1220, kdy byl vlastníkem Jindřich I., zakladatel pánů z Hradce. V tomto období došlo k rozvoji a hlavně výstavbě městských domů na náměstí a v přilehlých uličkách. Od 17. století začala výsadní pozice tohoto města upadat.

Kultura

Milovník divadla si jistě nenechá ujít Podzimní divadelní festival, konaný v měsíci září. Festival Folková Růže se koná v červenci a doplňuje ho řada akcí. Mezi ně patří výstava kresleného humoru, představení jindřichohradeckých muzikantů, netradiční country bál nebo program historického tance souboru Ballare.

Architektonické památky Jindřichova Hradce

Historické jádro Jindřichova Hradce bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Nejvýsostnější kulturně–historickou památkou je původní gotický hrad a nyní renesanční zámek se zbytky hradebního pásu s hradbami, věžemi, parkány a příkopy. Nachází se zde řada kostelů, např. kostel sv. Jana Křtitele, Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie či Hřbitovní kostel sv. Václava.

Sportovní vyžití

Široký výběr sportovních areálů a prostor zaručuje spokojenost každého, sportovně založeného člověka. Místní aquapark stojí za návštěvu i lidem s nesportovním založením. Toto město dále nabízí využití tenisových kurtů, tělocvičen a zimního stadionu.

Turistické atrakce v okolí Jindřichova Hradce

Nedaleko Jindřichova Hradce se nachází romantický zámek Červená Lhota obklopený rybníky. Okolí je známé svou rozmanitostí hradů a zámků. Dalším zámkem je klasicistní zámek Dačice a Kozí Hrádek.

TOPlist