Janské Lázně - informace o městě

Město Janské Lázně jsou nejen jedinými lázněmi v Krkonoších známými po celém světě, ale také lyžařským střediskem, které je u nás hodnoceno jako druhé nejlepší! Městečko se rozkládá na úpatí Krkonoš, konkrétně Černé hory, na kterou jezdí přímo z města kabinová lanová dráha. Z Hradce Králové je to do Janských Lázních něco málo přes 60 kilometrů.

Tipy na výlety v Janských Lázní

Chystáte-li se do Jánských Lázních v zimě, zajisté využijete skiareálu z 20 kilometry sjezdovek. Pro milovníky běžkování se naskýtá možnost využít kolem 70 kilometrů upravených tratí. Naopak v létě je toto horské městečko vyhledáváno turisty, kteří se vydávají na Sněžku, Pančavský vodopád či pramen Labe.

Až budete v Janských Lázních na sjezdovkách nebo v létě dělat tůry po Krkonoších, ubytujte se v Hotelu Arnika v útulných pokojích nebo apartmánu.

Pramen Labe naší nejvýznamnější řeky vyvěrající na Labské louce je v těsné blízkosti hranic s Polskem. Shlédnete u něj také erby měst, jimiž řeka protéká, je jich 26! A kudy k němu? Vydejte se do Špindlerova Mlýna lanovkou na Medvědín, odtud je to necelých 9 km.

Cyklisté se nejčastěji nechávají přepravit na Černou horu lanovkou a vyhnou se tak nepříjemnému stoupání. 16 km dlouhá 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka je velmi oblíbená, poněvadž nabízí úchvatné pohledy na hlavní krkonošský hřeben s dominantou Sněžky.

TIPy na ubytování: Vyberte si z nabídky hotelů, penzionů a apartmánů. Každý hotel je něčím výjimečný, podívejte se na fotogalerii a přečtěte si recenze, poté bude snazší si vybrat ten, který Vám bude vyhovovat.

TOPlist