Janov nad Nisou - informace o městě

Janov nad Nisou leží na hranicích s CHKO Jizerské hory, a asi 12 km od centra města Liberec. Janov nad Nisou je výchozím bodem do pro turistiku nebo cykloturistiku po Jizerských horách. Odměnou za mírné či větší stoupání po většinou asfaltovém či zpevněném povrchu jsou nádherné výhledy na panorama Jizerských hor.

TIPY na výlety v okolí Janova nad Nisou

Křížová cesta vedoucí do Liberce vznikla již na konci 19. století a lemují ji sloupy, které jsou osazeny keramickými reliéfy. Potkáte na ni zděnou studánku, kterou dal vyzdít mlynář z Hraničné. Byla vysvěcena a upravena a Křížová cesta se stala velmi oblíbeným místem poutníků i turistů.

Přímo v Janově nad Nisou se nachází bobová dráha, která láká návštěvníky raritou, tak zvaným karuselem, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Celá bobová dráha je koncipována tak, aby bob zvládly ovládat i malé děti. S délkou necelý kilometr patří k největším v ČR a zaručuje zábavu pro celou rodinu.

Pokud se rozhodnete k ubytování v Janově nad Nisou, například v Penzionu Na rozcestí, rázem se ocitnete na prahu nitra malebných Jizerských hor. Stačí dojít nebo dojet do sousedního Bedřichova, který je vstupní branou do „Jizerek“. Odtud již vedou cyklistické stezky i turistické trasy do zajímavých míst v Jizerských horách, které hlídá bájná postava Muhu.

TIPem na ubytování v Janově nad Nisou je horský Hotel Achát, který je posazen v nadmořské výšce 700 m n.m. a nabízí ubytování i relaxační a business pobyty i pro početné skupiny osob, včetně škol v přírodě a firemních školení.

 

 

TOPlist