Horní Planá - informace o městě

Městečko Horní Planá žije turistickým ruchem, i protože se nachází na levém břehu vodní nádrže Lipno a nedaleko Národního parku Šumava.

Tipy na výlety v okolí Horní Plané

Udělejte si zajímavý výlet pro pěší, s využitím železniční dopravy, v okolí Horní Plané. Ze zastávky Nové Údolí se vydáme po červené značce a po 4 km přijdeme ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu. Ten překročíme a vydáme se po pěšině strmým stoupáním na vrchol Třístoličníku. Zde se vydáme po státní hranici přes skalnatý vrchol až na Trojmezí, kde se stýkají hranice České republiky, Německa a Rakouska. Po zvlněném terénu dojdeme na nejvýše položené rašeliniště na Šumavě, na Rakouskou louku. Odtud je to již kousek na nejvyšší vrchol Šumavy – Plechý.

V bezprostřední blízkosti Horní Plané jsou upravované běžecké tratě, které patří mezi nejkrásnější trasy, neboť jsou zde krásné výhledy na bílou Lipenskou přehradu a na Šumavu. Pokud navštívíte Horní Planou v létě, udělejte si cyklovýlet třeba podél Schwarzenberského kanálu, který měří celkově 61 km. Objevíte místa, kde byl začátek cesty plavby dřeva ze Šumavy do Dunaje.

TIP na ubytování v Horní Plané je Hotel ORSINO, který vás přivítá útulnými a pohodlnými pokoji nedaleko Lipenské přehrady.

TOPlist