Horní Bečva - informace o městě

Výtečnou polohou v Chráněné krajinné oblasti Beskydy se pyšní obce Horní Bečva, která je situovaná 12 km východně od Rožnova pod Radhoštěm. V horské obci Horní Bečva, jejíž okresní město je Vsetín, se nachází vodní nádrž Horní Bečva, která se stala vyhledávaným rekreačním místem na Valašsku.

 TIPY na výlety v okolí Horní Bečvy

 Zavítejte do blízkého Rožnova pod Radhoštěm, srdci Valašska, které je kulturním, obchodním, turistickým i průmyslovým centrem Valašska. Největším lákadlem a zároveň nejdůležitější památkou je Valašské muzeum v přírodě. Tento unikát ve střední Evropě je rozdělen do tří částí: "Dřevěné městečko", "Mlýnská dolina" a "Valašská dědina". Poslední dvě tvoří živé muzeum, kde uvidíte například mlýn, pilu či vodní stavby a také chov dobytku a pěstování tradičních plodin na malých polích.

 Příjemná nenáročná cesta vede na bájnou horu Radhošť, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Cestou spatříte horské lidové stavby ze dřeva – Pustevny a také dominantní sochu pohanského boha úrody – Radegasta.

 TIP na ubytování v Horní Bečvě je Hotel Duo, kde se vám poskytnou nejen ubytovací služby, ale také můžete navštívit relaxační bazén či využít nabídku masáží.

TOPlist