Hluboká nad Vltavou - informace o městě

Město Hluboká nad Vltavou proslavil zejména velkolepý novogotický zámek, obklopený vznešeným anglickým parkem. Pouhých 10 km od Českých Budějovic na sever naleznete skvostné sídlo ve stylu windsorské novogotiky. Ovšem i samotné město je pro návštěvníky atraktivní!

Co navštívit v Hluboké nad Vltavou

Malebné městečko v Jižních Čechách, s počtem obyvatel necelých 5 tisíc, je součástí sdružení obcí „Mikroregion Budějovicko – sever“. Je obklopeno nádhernou krajinou, z jihozápadu rybníkama a ze severovýchodu hlubokými lesy a řekou Vltava.

Přímo na náměstí je možnost ubytování v Hluboké nad Vltavou i pro náročnější klientelu v Hotelu Záviš z Falkenštejna, kde oceníte vstřícný a doslova rodinný přístup personálu, a také komfortní, čtyřhvězdičkově vybavené, pokoje či rodinné apartmány.

Proslulá kolekce gotického umění je k vidění v neogotické jízdárně. Je doplněna dalším českým a evropským uměním, a i proto si získala svůj věhlas po celé republice. Nazývá se Alšova Jihočeská galerie, po jihočeském malíři Mikoláši Alšovi. Na tomto unikátním místě se koncerty vážné hudby staly tradicí.

Poznejme zámek Hluboká nad Vltavou, který je jeden z nejkrásnějších zámků v České republice. Pohádkové sídlo Hluboká nad Vltavou vkusně kombinuje svoji novogotickou architekturu, zasazenou do hlubokých lesů v anglickém parku. Zámek byl původně královským hradem, založeným ve 13. století. Za celou svoji historii vystřídal mnoho majitelů i podob, jak již to nejen s velkolepými panstvími bývá. V dnešní době se těší hojné návštěvnosti českých i zahraničních obdivovatelů a nabízí kolem 15 různých expozic obrazáren, sálů, zbrojnice, kuchyně a dalších objektů.

TIPY na výlety v okolí Hluboké nad Vltavou

Na břehu Munického rybníka se nachází Zoologická zahrada Ohrada, kde žije přes 150 druhů živočichů. Velkou pozornost přitahuje chov erbovního zvířete Vydry říční, včetně jejího pavilonu s prostornými bazénky, ve kterých návštěvníci ZOO Ohrada pozorují vydry na souši, pod hladinou a v jejich noře.

Město České Budějovice je srdcem Jižních Čech. České Budějovice jsou atraktivním městem, jenž si dodnes zachovává svůj středověký ráz v historickém centru. Jeho dominantou je jedno z největších čtvercových náměstí ve střední Evropě, které má tvar téměř dokonalého čtverce o rozměrech 133 x 133 metrů. Náměstí je lemované měšťanskými domy v barokním stylu s malebným podloubím. Ani o kulturní program v Českých Budějovicích není nouze. Za všechny jmenujme Jihočeské májování neboli Českobudějovické májové slavnosti.

TIP na ubytování je Sporthotel Barborka, který nabízí nejen pěkné ubytování za příjemné ceny, ale také možnosti sportovního vyžití. Méně nároční klienti se mohou také ubytovat v bungalovech nebo chatkách, kde zažijí tu pravou romantiku.

 

TOPlist