Havířov - informace o městě

 

Havířov je město tísnící se mezi Ostravou a Českým Těšínem na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti. Jádro města Havířova postavené ve stylu Sorela je velice cenná oblast svým nadčasovým urbanistickým řešením. Zahrnuje soubor budov ohraničený lesoparkem Stromovka, z druhé strany ji lemuje řeka Lučina. Architekti Sorely se inspirovali českou renesancí, a tak soubor obytných budov je zdoben štíty, sgrafity či římsy.

Tipy na výlety v okolí Havířova

Neregulovaný říční tok řeky jménem Lučina byl vyhlášen přírodní památkou. Řeka tu tvoří nádherné meandry neboli říční zákruty ve vícemetrových hliněných naplaveninách. Ovšem neustále mění svoji polohu i tvar.

Vjeďte si na cyklovýlet podbeskydskou pahorkatinou do archeoparku v Chotěbuzi. Tam, kde končí poslední domy v Havířově, tam se krajina výrazně mění a zvedá do kopců. Začíná tu Podbeskydská pahorkatina, která střídá uhelnou oblast. Kolem rybníka Kačov se vydáte směr na Dolany. Po zdolání kopce směrujete po hlavní silnici na Albrechtice a ještě před železniční tratí je potřeba se vydat po lesní cestě až k Archeoparku Podoobora Chotěbuz – repliky opevněného hradiště Slovanů, které rozhodně stojí za návštěvu.

TIP na ubytování je Hotel Formule nacházející se přímo v Havířově. Nebo si můžete vybrat nějaký jiný hotel nebo penzion v okolí Havířova, například blíže Beskydům.

 

TOPlist