Frymburk - informace o městě

Významné turistické centrum Frymburk se nachází na břehu Lipenské přehrady, v kraji Jihočeském a v okrese Český Krumlov. Městys Frymburk je lákavou destinací pro turisty v letní i zimní sezóně. Ve Frymburku se protíná několik cyklistických i turisticky značených cest. Frymburk a jeho okolí je bohaté na historické památky i přírodní krásy...

TIPY na výlety v okolí Frymburku

Frymburk představuje ráj pro vyznavače cyklistiky i pěší turistiky. Jedna z nejvyhledávanějších cyklostezek v ČR nese název „Jezerní“ a vede přímo podél levého břehu Lipenské přehrady. Její předností je nenáročný profil, který je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi. Mezi další přednosti patří umělé osvětlení mezi Frymburkem a Lipnem, a také dostatek nástupních míst. Celková délka cyklostezky je 12 km a je vyhledávaná též inline bruslaři.

Pokud si přejete vyměnit krásy přírody za krásy historického města, pak navštivte Český Krumlov, který je vzdálen od Frymburku asi 24 km směrem na sever. Návštěva Českého Krumlova je uklidňujícím zážitkem, historická atmosféra na vás bude dýchat doslova na každém rohu. Mezi nepřehlédnutelné skvosty Českého Krumlova patří zejména Státní hrad a zámek Český Krumlov.

TIP na ubytování ve Frymburku je Penzion Kovářov, kde vás ubytují v útulných pokojích tohoto rodinného penzionu. O vaši relaxaci se postará sauna a chutné stravování zajistí malebná restaurace, která je také součástí penzionu.

TOPlist