Františkovy Lázně - informace o městě

Nechte ve Františkových Lázních zastavit čas a procházejte se po kolonádách těchto klidných lázní. Jsou oázou zeleně a současně se zde koná mnoho kulturních akcí. Tvoří jeden z pilířů Západočeského lázeňského trojúhelníku, který se dokonce uchází o zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Co určitě navštívit ve Františkových Lázních

Navštivte populární Aquaforum ve Františkových Lázních, které je podzemním tunelem spojeno s Císařskými lázněmi. Tento komplex různorodých bazénů, whirlpool a vodních atrakcí můžete navštívit po celý rok a je situován do venkovních i vnitřních prostor. Z hlubin země tryská 23 léčivých pramenů vody typu síranu sodného. V blízkosti hradu Seeberg, který také určitě stojí za návštěvu, je možné se ubytovat v Hotelu a penzionu Seeberg, který nabízí prostorné pokoje s krásným výhledem na Chebskou kotlinu.

Tipy na výlety v okolí Františkových Lázní

Pokud se chcete ocitnout v panenské přírodě, která je málokde k vidění, navštivte 6 km od Františkových Lázní vzdálenou Národní přírodní rezervaci SOOS. Naučná stezka je dlouhá přes jeden kilometr a provede vás na dně vyschlého jezírka, kde vznikl tzv. křemelinový štít. Kochejte se bahenními sopkami, kde vybublává CO2, minerálními slatiništi či rozsáhlými rašeliništi. Závěrečnou tečku tvoří prohlídka a ochutnávka Císařského pramene, který ovšem nepatří k nejchutnějším. Rozhodně tato rezervace, která vznikla vulkanickou činností a dalšími vlivy, stojí za návštěvu – něco podobného u nás nenajdete.

Méně než 2 km od centra města se nachází obec Žirovice a na jejím území je rozprostřena Motýlí farma. Farma je muzeum s velkou sbírkou tropických i tuzemských motýlů. V přirozeném prostředí tu pak létají živí motýlci. Pokud budete mít štěstí, tak můžete spatřit, jak sají nektar z květů či kladou vajíčka.
Milovníci golfové hry mohou zavítat do Golfového centra Hazlov, které je umístěno v malebné přírodě 6 km od centra města. Mistrovské hřiště disponuje 18 jamkami a bylo otevřené v roce 2002.

TIP na ubytování ve Františkových Lázních: Orientovat se v širokém výběru hotelů a penzionů v lázeňském městě vám usnadní hodnocení hotelů od skutečně ubytovaných zákazníků i rozsáhlá fotogalerie. Vyberte si hotel,  penzion nebo lázeňský dům ve Františkových Lázních podle svých představ!

TOPlist