Dolní Dvůr - informace o městě

Na hranici NP Krkonoše leží obec Dolní Dvůr v nadmořské výšce 641 m n. m. Jako výchozí bod právě ke hřebenům Krkonoš je považován Dolní Dvůr, který se v roce 2009 stal vítězem soutěže „Vesnice roku“ a získal tak toto prestižní ocenění...

Co vidět v obci Dolní Dvůr a okolí

Náměstí, jehož dominanty byly za poslední léta zrekonstruovány a nově vybudovaný altán a kašna s fontánou skvěle vytváří s okolím harmonický celek. Kostel Sv. Josefa je obohacen o zvonkohru, která během dne hraje od 10. hodiny ranní do 17. hodin. V každém ročním období navíc zahraje jinou melodii.

Kdo by neznal komedií století S Tebou mě baví svět! Část této komedie byla natočena právě v Dolním Dvoře. „Po stopách expedice Apalucha“ se můžete vydat cestou v údolí Kotelského potoka, který nás dovede k informačnímu středisku KRNAP v Rudolfově. Zde si můžete zakoupit občerstvení či třeba mapu nebo suvenýr a pokračujete doprava směr Zlatý mlýn a pak rovně až na Horskou cestu. Na protilehlé louce na vrcholu je situována právě chalupa Apalucha.

Krásná turistická trasa značena zeleně vedoucí do Špindlerova mlýna nejprve údolím Klínového potoka. Dojdeme až pod lom ve Strážném a dále po zelené projdeme kolem Hnědých skal. Pokračujeme přes rozcestí Nad Krásnou plání nad Michlův mlýn a odtud si můžeme vybrat buď stále zeleně značenou trasu vedoucí k Labské přehradě a také modrá cesta, jenž vede po úpatí Hromovky. Obě cesty finišují v centru Špindlerova Mlýna.

TIP na ubytování v obci Dolní Dvůr: O hotely a penziony není v obci Dolní Dvůr nouze, ovšem pakliže navštívíte Krkonoše v létě nebo v zimě, nezapomeňte si svůj pobyt zarezervovat předem. A to třeba v Penzionu Rozárka, který je vhodný i pro rodiny a dlouhodobé pobyty. Sportovní vyžití i dostatek možností pro klidnou relaxaci.

 

TOPlist