Aktuální podmínky cestování v době coviduUBYTOVÁNÍ V ČR

Ubytovací zařízení v České republice jsou od pondělí 24. května opět v provozu, přičemž jejich kapacita může být plně obsazena. Kromě bezpříznakovosti musí klient doložit buď potvrzení o negativním testu, o očkování nebo o prodělaném onemocnění COVID-19. Podrobnější informace naleznete níže.


Podmínky pro hotely

Hotely i jiná ubytovací zařízení musí přísně dbát na dodržování hygienických opatření, což zahrnuje také kontrolu bezinfekčnosti hostů bezprostředně po vstupu do budovy hotelu. Veškeré wellness služby (bazény, sauny apod.) jsou pro samoplátce povoleny pouze v případě léčebného pobytu v lázních. Jejich otevření pro širokou veřejnost je plánováno přibližně v polovině června. Aktuální situaci budeme zveřejňovat zde.Podmínky pro hosty

Potvrzení o očkování

V současné chvíli se můžete ubytovat již po 22 dnech od první očkovací dávky. Stačí vám k tomu certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19.

Dejte pozor na detailní pravidla!

V případě dvoudávkového schématu musí od první očkovací dávky uplynout minimálně 22 dní, ale doba od aplikace nesmí přesáhnout 90 dní, a to pokud nebyla aplikována druhá dávka. Pokud v tomto případě druhá dávka aplikována byla, nesmí doba od první dávky přesáhnout 9 měsíců. V případě jednodávkového očkování se musí doba pobytu pohybovat mezi 14 dny a 9 měsíci od očkování. Osoba zároveň nesmí jevit žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Veškeré informace ohledně očkovacího certifikátu naleznete na Očkovacím portálu občana.


Potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19

Ubytování je možné i za předpokladu, že jste si v minulých 180 dnech prošli onemocněním COVID-19 a zároveň také povinnou 14denní izolací. Jako potvrzení vám poslouží laboratorně potvrzený PCR test či potvrzení od lékaře.

Dejte pozor na detailní pravidla!

V den nástupu na pobyt nesmí doba od prvního pozitivního POC antigenního nebo PCR testu přesáhnout 180 dní. Zároveň musíte být občany ČR, Evropské unie nebo držiteli platného dlouhodobého víza či průkazu o povolení k dlouhodobému, přechodnému nebo trvalému pobytu na území ČR.

Potvrzení o negativním testu

COVID vás minul a očkování prozatím také? Pak vás jistě zaujme třetí možnost, jak je možné se v hotelu ubytovat. Stačí vám k tomu potvrzení z odběrového centra o negativním antigenním nebo PCR testu. Ne starším než 7 dní u PCR a 72 hodin u antigenního.

Následně se můžete ubytovat po dobu 7 dní s tím, že pokud si chcete pobyt prodloužit, je nutné se znovu otestovat na odběrovém místě či si udělat samotest, opět s negativním výsledkem.


UBYTOVÁNÍ V CHORVATSKU

Pro cestování do Chorvatska je nutné být alespoň 22 dní po první očkovací dávce nebo se prokázat negativním antigenním testem ne starším než 48 hodin či PCR testem starým nejdéle 72 hodin. K prokázání je rovněž možné využít Covid pas.

Více informací o cestě do Chorvatska naleznete na oficiálních stránkách Velvyslanectví České republiky

UBYTOVÁNÍ V MAĎARSKU

Vstup do Maďarska z EU je bez omezení a bez nutnosti dokládání bezinfekčnosti. Hotely, lázně i restaurace fungují rovněž bez omezení. Při cestě do Maďarska přes Slovensko není třeba vyplňovat slovenský vstupní formulář, je však potřeba projekt Slovenskem bez zastavení (povoleno pouze tankování) maximálně do 8 hodin.

Aktuální informace naleznete na také na Covid Portálu.UBYTOVÁNÍ NA SLOVENSKU

Při cestě z ČR na Slovensko je nutné vyplnit registraci prostřednictvím formuláře e-hranice. Pokud jste očkování, cestujete na Slovensko bez omezení, pokud ne, musí po příjezdu následovat povinná nejméně 8denní izolace a poté PCR test. Izolace končí až s obdržením negativního výsledku testu nebo po 14 dnech bezpříznakovosti.


Více informací o cestě na Slovensko naleznete na oficiálních stránkách Covid Portálu.

NÁVRAT DO ČR

Slovensko i Maďarsko patří aktuálně k zemím s nízkým rizikem nákazy. Z těchto zemí se mohou občané vracet bez jakýchkoliv omezení.


Chorvatsko je zařazené v kategorií zemí se středním rizikem nákazy, proto platí pro návrat do ČR tato pravidla:

Před cestou do ČR občan:

  • oznámí svůj příjezd krajské hygienické stanici *

  • v případě návratu veřejnou dopravou podstoupí antigenní test (max. 48 hodin před začátkem cesty) nebo RT-PCR test (max. 72 hodin před začátkem cesty) **

  • v případě individuální dopravy není test vyžadován

* příjezdový formulář a potvrzení o vyplnění předloží hraniční kontrole

** je nutné disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku

Po příjezdu do ČR občan:

  • nejpozději 5. den od příjezdu absolvuje RT-PCR test

  • jde do izolace až do obdržení negativního výsledku testu
Pravidla pro ubytování se pomalu ale jistě rozvolňují. Vy si tak letošní dovolenou můžete konečně užít se vším všudy a naplno. Ať už léto v Čechách nebo v zahraničí, z naší nabídky na Hotely.cz si vybere každý to pravé! Přejeme příjemný výběr ubytování!

Tým Hotely.cz