Cheb - informace o městě

Západočeské město Cheb spadá do Karlovarského kraje a v součtu s okolními obcemi jej obývá kolem 50 000 obyvatel. Jakožto území lázeňského kraje se v nejbližší vzdálenosti nabízí mnoho relaxačních či léčebných zařízení a wellness center. Samotné město se chlubí bohatou historií, společenským ústředím kraje a mnohočetným hospodářstvím. Cheb spolu se svým okolím je oblast, ve které každý z vás nalezne své zalíbení.

Historie Chebu

První historicky dochovaná zmínka o Chebu pochází z roku 1061 a je spjatá s významnou historickou osobností Fridrichem I. Barbarossou. Ono město patřilo střídavě Česku a Německu a od roku 1322 je součástí českého státu. Leží zde řeka Ohře, v německém překladu Eger stejně jako Cheb.

Chebské památky

Pokud je vaším cílem při návštěvě Chebu poznání historie, město nabízí nejkrásnější památky, jako je Chebský hrad z roku 1180, pamětihodnost Špalíček - malebnou skupinu 11 středověkých kupeckých domů, bývalý františkánský klášter či divadlo z roku 1874. Jako výletní tip doporučujeme vydat se na velkostatek Manský dvůr, který se nachází u Dolního Žandova. Manský dvůr oplývá bohatou starodávnou historií a v současnosti usiluje stát se místem spojujícím krásu přírody s citlivou péčí člověka. Velkostatek nabízí rybolov, koně, cyklistiku, turistiku, přírodu, regionální mini-muzeum i ubytování ve statku s nemalou hospůdkou.

Kultura a okolí Chebu

K dalším chebským přednostem patří každoroční kulturní akce. Za zmínku stojí proslavené Valdštejnské slavnosti, festival FIJO, únorový maškarní karneval, reprezentační plesy či koncerty, divadla a různé výstavy.
Kladnými ukazateli města Chebu se stávají především fitness a wellness centra spolu s lázněmi. Jak již bylo zmíněno, Cheb se může chlubit především tím, že patří do lázeňského kraje. Nejznámější lázně v tomto kraji jsou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a vzdálenější Jáchymov či Karlovy Vary. Mezi populární podněty k návštěvě těchto míst lze zařadit léčivé prameny s přírodní minerální vodou, z nichž nejvýznamnější představuje Mattoni, dále lázeňské oplatky či karlovarský bylinný likér Becherovka.

Sport

Pokud vaše cesta vede za sportem, potěší vás bohatá chebská sportovní tradice. Každoročně se zde pořádá například mezinárodní házenkářský turnaj ženských reprezentací „O štít města Chebu“. Zdejší obyvatelé se též mohou pyšnit novou hokejovou a tenisovou halou. Mezi další sportovní areály patří i chebský plavecký bazén či zimní stadion. Sportovní uplatnění zde využijete například i v kuželkách, ricochetu, squashi, minigolfu, paintballu, skate-parku, jezdectví, cyklistice, spinningu, motokárách, lyžování, atletice, potápění či raftingu. Nabízí se opravdu neskromný výběr aktivit, aniž bychom vám vyjmenovali každou z nich.

TOPlist