Boží Dar - informace o městě

Městu Boží Dar náleží minimálně jedno „Nej“. Je nejvýše položeným městem v České republice, jeho nadmořská výška čítá 1028 m n. m. Město Boží Dar leží v Karlovarském kraji na hranicích s Německem mezi Božídarským Špičákem a nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem. Město Boží Dar se také stalo 3. nejmenším městem v České republice.

TIPy na výlety v okolí Božího Daru

Město Boží Dar jako by bylo stvořeno pro rekreaci, odpočinek a sport v nádherné podkrušnohorské přírodě. Například v zimě si milovníci běžeckého lyžování užívají 70 km upravovaných běžecký tratí s návazností na německé tratě. V Božím Daru patří běžecké tratě k nejkvalitnějším v České republice. I na sjezdové lyžaře či snowboardisty je tu pamatováno, neboť lyžařské areály Neklid, Klínovec sever či Klínovec jih jsou vhodné jak pro děti, začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře.

Jste v Božím Daru s dětmi? Potom určitě zamiřte do Infocentra Boží Dar, odkud začíná tzv. Ježíškova cesta. Děti dostanou Ježíškův pas, který bude jejich průvodcem po okruhu měřícím 5,6 km. Na děti čeká 13 zastávek – pěkných domečků a v každém z nich mohou plnit zajímavý úkol. Na konci stezky budou správné odpovědi v Ježíškově pase označeny razítkem a děti obdrží od Ježíška malé dárky.

U Božího Daru se nachází Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. V Krušných horách je svoji rozlohou největší a rašelina se zde těžila až do druhé světové války. Již skoro 50 let je toto území chráněno, neboť zde roste vzácná flora. Lze spatřit třeba masožravou rostlinu zvanou rosnatka okrouhlolistá či břízu trpasličí. Prochází zde i naučná stezka dlouhá přes 3 km.

TIP na ubytování v Božím Daru v Krušných horách je Hotel Svatý Hubert postavený v mysliveckém stylu. Hotel se nachází vedle lyžařských středisek a turistických tras v Krušných horách.

TOPlist