Boskovice - informace o městě

Městečko, ležící na střední Moravě, je mimo jiné zajímavé tím, že zde nalezneme zámek, hrad i impozantní židovskou synagogu. Z jedné strany je obklopeno Drahanskou vrchovinou, z druhé Boskovice omílá stejnojmenná vodní nádrž.

Co navštívit v Boskovicích

Zábava pro celou rodinu na vás čeká ve „Western PARKU Boskovice“. Toto westernové městečko vás zavede do amerického divokého západu. Přírodní amfiteátr s vodopádem dokonale dokresluje atmosféru. Zapomenete na starosti běžných dnů a na chvíli si budete připadat jako indán Winnetou nebo pravý kovboj! Celý den probíhá programová show, těšte se třeba na Poklad Apačů, Show na Main Street a desítku dalších. Westernové městečko nalezneme na kraji Boskovic, ve starém pískovcovém dolu.
Na Zámku Boskovice si kromě tradičního prohlídkového okruhu můžete každý víkend o prázdninách vychutnat připravený program. Na akci „Zámecká noc“ na vás čeká přehlídka kostýmů – kostýmová show, ve třech různých nočních časech. V rámci festivalu Iberica se zde koná závěrečný koncert španělské hudby.
Nad údolím říčky Bělá, obklopen stromovím, se tyčí hrad Boskovice. Někdo říká hrad, jiní zřícenina, určitě ale stojí za to navštívit, je volně přístupný. Uvidíte mohutné opevnění, malé muzeum historie hradu a dalším lákadlem je studna ze 16. století se šlapacím mechanismem.

Tipy na výlety v okolí Boskovic

Na kole si vyjeďte na cyklotrasu, nazvanou „Řehořkovým Kořeneckem“, vedoucí do Moravského krasu. Trasa vede krásným okolím přes Skelnou huť a Sloupsko-Šošůvské jeskyně do Jestřebí. Na cestě můžete zavítat do některé z jeskyní nebo na hrad Jestřebí, který se nachází 3 km od České Lípy.
Unijazz je název každoročního festivalu, který trvá čtyři dny. Je to přehlídka hudby, výtvarných dílen, filmů, autorského čtení a mnoha dalšího. Festivalové projekty probíhají i v židovské synagoze.
Majestátní mramorový hrad se trůní na vysoké skále již osm set let a nikdy nebyl dobyt. Jmenuje se Pernštejn a je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Pokud chcete na hrad Pernštejn, vydejte se do městysu Nedvědice, dopravit se můžete vlakem nebo autem.
Zámek Rájec nad Svitavou je zámek z období klasicismu, francouzského typu, který byl postaven na konci 18. století ve stylu Ludvíka XVI. Návštěvníky jistě zaujmou luxusně zařízené interiéry či bohatá sbírka orientálního porcelánu. Tento krásný zámek se nachází v obci Rájec-Jestřebí, 12 km jižně od Boskovic.

TIPem na ubytování je Hotel SLAVIA, který nabízí pohodlné a klidné ubytování nedaleko centra města. Příjemná cena za ubytování Vás zajisté potěší stejně jako kvalita interiérů.

 

TOPlist