Bechyně - informace o městě

Město Bechyně se nachází v Jižních Čechách asi 20 km od města Tábor. Bechyni založil Jan Lucemburský již ve 14. století. Nejvýznamnějšími majiteli Bechyně byli Šternberkové. Bechyně je proslulá zejména lázeňstvím a keramickou výrobou.

TIPy na výlety v okolí Bechyně

V Bechyni naleznete spousty památek, které stojí za vidění. Určitě byste neměli vynechat komplex bechyňského zámku, který je veřejně přístupný. V bývalé sýpce na zámku se nachází Muzeum Vladimíra Preclíka, ve kterém jsou k vidění jeho díla - přes 100 soch. V zámeckém pivovaru, který již bohužel není provozován, jsou v rámci Alšovy jihočeské galerie umístěny exponáty z mezinárodních sympozií keramiky.

I okolí Bechyně přináší zajímavá místa. Jedním z nich je údolí Lužnice pod Bechyní. Skalní masiv, který obklopuje meandrující řeku, vytváří velmi pozoruhodná romantická zákoutí. Řeku Lužnici si oblíbili i rybáři, a tak pokud jste vášnivý rybář, můžete se ubytovat v některém bechyňském hotelu, penzionu nebo apartmánu. Například Hotel Panská, ležící v samém centru lázeňského města, vám poskytne ubytování v zajímavě řešených pokojích.

TIP na ubytování v Bechyni je Villa Liduška, její součástí je udržovaná zahrada, kde se za horkých dnů můžete ochladit v bazénu.

TOPlist