Abertamy - informace o městě

Abertamy, které leží v Krušných horách asi 25 km severně od světoznámých Karlových Varů, jsou situovány v nadmořské výšce 840 – 1000 m n. m. Původ jména města Abertamy je dodnes neznámý, ale je jisté, že byly založeny horníky roku 1529, kteří zde hledali stříbro.

Přímo v Abertamech se nachází lyžařský vlek a v okolí jsou běžkařské terény s napojením na Krušnohorskou magistrálu. Další zajímavostí Abertam se stala výroba kožených rukavic, kde hlavní surovinou byly kozí kožky. Abertamské rukavice byly známé po celém světě díky kvalitě a rozmanitosti druhů.

TIP na výlety v okolí Abertam:

Milou procházkou kolem horské osady a čedičového lomu Hřebečná vás provede Naučná stezka Hřebečná, která vám přiblíží její historii a současnost. Stezka začíná v Abertamech u koupaliště a vede místy, kde se v minulosti doloval cín. Naučná stezka je dlouhá 8 km a má celkem 8 zastávek s informačními tabulemi, kde se mimo jiné dozvíte něco o skokanském můstku, Dolu Mauritimus, štolách či lomech na Hřebečné.

Kolem Abertam vedou cyklistické trasy malebným údolím Krušných hor. Jedna z nich je středně náročná trasa, vhodná pro MTB, s názvem Malý okruh Potůčky. Cyklisty provede kolem Perninku na Blatenský vrch a odtud přes Potůčky ke skalní oblasti Na Strašidlech. Dále přes městečko Horní Blatná zpátky na Pernink.

TIP na ubytování v Abertamech je Hotel Villa Rosse, který nabízí příjemné ubytování a výtečné stravování s domácí kuchyní.

TOPlist